Üniversitemizin Yeni Spor Kompleksi Basına Tanıtıldı

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, 22 Eylül 2021 tarihinde Mevlüt Beyribey Konukevinde, yeni spor kompleksi için Lansman Toplantısı düzenlendi.

Üniversitemizin Yeni Spor Kompleksi Basına Tanıtıldı
23.09.2021
4.847
A+
A-

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Mevlüt Beyribey Konukevinde, yeni spor kompleksi için Lansman Toplantısı düzenlendi. 22 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen toplantıya ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Sena Aygül, Spor Kompleksi hakkında bilgileri basın mensuplarına aktardı.

Aygül konuşmasında; “Üniversitemiz Kuzeykent Yerleşkesinde 10430 m² kapalı, 25673m² açık alanları olmak üzere toplamda 36.103 m² alana sahip Batı Karadeniz’in en büyük Üniversite spor kompleksini Üniversitemiz ve Şehrimizin hizmetine yakın bir zamanda açıyoruz” dedi.

Tesisin yapım aşaması hakkında bilgilendirmede bulunan Aygül, 2017 yılında inşaatına başlanan projeye ilişkin şunları kaydetti: “. Söz konusu tesisimizin ihalesi 14 Nisan 2017 tarihinde yapılmış 28 Haziran 2017 tarihinde iş yeri teslimi yapılarak inşaat aşamasına geçilmiştir. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal göreve başladığında Tesisin durumuna eğilmiş, tamamlanmış imalatın çok az olması, verilecek olan bütçenin yıllara sari olarak 5 veya 6 yıllık bir süre sonunda bitirileceği tespit edilmiştir. Ancak bu teslim süresinin çok uzun olması Kastamonu Şehrimizin bu tesise ihtiyacının olması gibi nedenlerle Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşmeler yapılmış ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın uzun uğraşları sonucunda 04 Şubat 2021 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Reklam Protokolü imzalanarak tesisimiz İlimize ve Üniversitemize kazandırılmıştır”.


Spor kompleksinde; 326 Seyirci Kapasiteli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 730 Seyirci Kapasiteli 1 Adet Spor Salonu, 300 Kişilik Restoran ve Kafeterya, 2 Kondisyon Salonu, 1 Bowling Salonu, 1 Bale Salonu, Çok Amaçlı 2 Adet Spor Salonu, Toplantı ve Konferans Salonu, Revir ve Doping Kontrol Odası, 2 Adet Açık Tenis Kortu, 2 Adet Halı Saha, Kadın ve Erkek Mescitleri, SKS Hizmet Birimleri, Hakem, Antrenör, Spor Odaları, Soyunma ve Giyinme, Duşlar, Dış Sahalar (2 Adet Voleybol, 2 Adet Basketbol) ve 126 Araçlık Açık Otopark’ın bulunduğunu ifade eden Mehmet Sena Aygül, tesisin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçmesini planladıklarını belirtti.  


Aygül; “2020 yılı içerisinde Hasan Doğan Spor Tesisi tadilata girildiğinde Rektörümüzün talimatları ile sahalarımızı Kastamonu Sporumuza, Kastamonu Yurdum Gençlik Spor Kulübüne, Kastamonu Vefa Spor Kulübüne, GMG Kastamonu Spor Kulübüne, Kastamonu Yıldızlar Spor Kulübüne, Kastamonu Kayak Spor Kulübüne, Anadolu Spor Kulübüne, Kastamonu Gücü Spor Kulübüne, Kastamonu Akademi Spor Kulübüne ve değerli halkımızın kullanımına açtık. Bu yeni spor tesisimizin de faaliyete geçtikten sonra Üniversitemize ve değerli Kastamonu Halkının kullanımına sunmaktan memnuniyet duyacağız’’ şeklinde konuştu.

Bilgilendirmenin ardından basın temsilcileri ile Spor kompleksi içeresinde yer alan spor alanları gezildi.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.